Projektjeink
Inkluzív tréning és műhely
Az inklúzió nemcsak érzékenyítést, hanem aktív cselekvést is jelent a társadalmi, oktatási, munkahelyi és közéleti integráció érdekében. Nonformális szemléletű tréningeket kínálunk, amelyek célja, hogy elősegítsék a befogadó munkahelyi környezetek kialakítását, erősítve a hallássérült emberek esélyegyenlőségét.
Nyári Jelnyelvi Táborok
JELEVEN Tábor: jelnyelvi játszótér egy héten át! Nyári táborainkban a gyerekek bepillantást kapnak egy olyan világba, ahol a kommunikáció módja más, de természetes, s ebben a közegben vesznek részt felszabadult, örömteli játékban. Az inkluzív szemléletű táborokban a hallásállapottól független, közös játékon és élményen van a hangsúly.
JELEVEN Gyerekjelnyelvi kurzusok
Jelnyelvi Játszótér - továbbfejlesztve! A nonformális módszertanunkon alapuló játékokra épülve komplex alapfokú jelnyelvi kurzusokat dolgoztunk ki kisiskolás osztályok számára. Játékos jelnyelvoktatás, felszabadult élmény és tanulás egy időben, kompetenciafejlesztés és érzékenyítés. Élőben és online, több helyszínen, több korosztályban, siket és halló tréner közös munkájával.
Erasmus+ KA2 Stratégiai partnerség
A Jel Alapítvány (Magyarország), a You In Europe (Görögország), a Hands Up Agency (Görögország) és a Polski Zwiazek Gluchych Oddzial Opolsky (Lengyel Siketek Szervezete) csapataival dolgozott ki egy több jelnyelven és nyelven is elérhető, nonformális siketoktatási módszertant és bonyolítottunk le erre alapozva egy nemzetközi ifjúsági tábort.
Hallássérült mentorszülői hálózat
Gyermekednél felmerült a hallássérülés gyanúja, vagy már diagnosztizálták is? Hallássérült szülő vagy és vannak kérdéseid a gyerekneveléssel kapcsolatban? Úgy érzed, a szakmai segítségen túl baráti tanácsokra is szükséged van? Jó lenne valakivel beszélgetni, aki maga is volt már hasonló helyzeteben? Jó helyen jársz!
Jelnyelvi Játszótér
A Jelnyelvi Játszótér célja, hogy azok a gyerekek, akik valamilyen formában hallássérülésben érintettek (maguk hallássérültek, vagy szüleik azok), kapjanak egy olyan lehetőséget, ahol a jelnyelvi kommunikáció a természetes, s ebben a közegben vehessenek részt felszabadult, örömteli játékban.